سوالات متداول

در اینجا متداول‌ترین سوالات را آورده‌ایم. با این حال اگر همچنان سوالی داشتید، کافی است با ما تماس بگیرید. صدای شما سریعا شنیده خواهد شد.


سوالات عمومی

آیا کلاس آنلاین و فضای مجازی می‌تواند همان کیفیت کلاس فیزیکی را داشته باشد؟

برای آموزش زبان بیش از هر چیز دیگر نیاز به قرارگیری در موقعیت ارتباطی و صحبت کردن دارید. بنابراین به نظر نمی‌رسد، تفاوتی بین کلاس سنتی و مجازی باشد. آموزش آنلاین زبان تجربه‌ای جدید و موفق است که در بسیاری از نقاط دنیا نیز مورد استفاده قرار گرفته و امتحان پس داده است.

آیا ریمرسی برای رده سنی یا شغلی خاصی طراحی شده است؟

خیر. مخاطبین ریمرسی می‌توانند از هر سن، شغل و موقعیت اجتماعی باشند. دانش‌آموزان نوجوان، دانشجویان، بزرگسالان، کارمندان، مدیران و ... و به عبارتی هر کسی که بخواهد مهارت انگلیسی خود را با هر هدفی بهبود بخشد، می‌تواند از ریمرسی استفاده کند. شرکت در آزمون، مسافرت خارج از کشور، شرکت در مصاحبه سفارت، افزایش مهارت در انگلیسی مرتبط با کسب و کار و یا هر هدف دیگری که دارید می‌توانید از ریمرسی لذت ببرید.

برگزاری هر ساعت کلاس تصویری چه میزان از داده مصرف می‌کند؟ هزینه اینترنت یک ساعت کلاس تصویری چقدر است؟

بر اساس آزمایش‌های ریمرسی، به ازای هر یک ساعت تماس تصویری تقریبا ۲۰۰ مگابایت پهنای باند مصرف می‌شود. هزینه اینترنت شما نیز تابعی از مرجع خرید اینترنت است. طبیعتا اگر از اینترنت تلفن همراه استفاده کنید، هزینه بیشتری باید بپردازید. اما اگر از سرویس‌های ADSL استفاده کنید، هزینه کمتری خواهید پرداخت. به شکلی دست بالا، اگر هزینه هر گیگ اینترنت را ۳۰۰۰ تومان در نظر بگیریم، می‌توان هزینه اینترنت هر ساعت کلاس تصویری ریمرسی را حدود ۶۰۰ تومان در نظر گرفت.

کلاس آنلاین دقیقا چه مزیتی نسبت به شرکت در یک کلاس خصوصی در یک آموزشگاه زبان دارد؟

با استفاده از ریمرسی، شما

  • استاد را بدون محدودیت از هر شهر و یا کشور انتخاب می‌کنید.
  • هزینه‌های رفت و آمد و اتلاف زمان را نخواهید داشت.
  • از بین دهها استاد زبان می‌توانید با بررسی سوابق آن‌ها انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.
  • از فرصت ارزیابی ۳۰ دقیقه‌ای اساتید استفاده می‌کنید که باز هم به انتخاب استاد مناسب به شما کمک می‌کند.

آیا امکان برگزاری کلاس به صورت دست جمعی وجود دارد؟

در حال حاضر، خیر. کلاس‌ها صرفا به صورت خصوصی برگزار می‌شود.

آیا ارتباط با مدرسین تصویری است؟

بله. شما می‌توانید با ابزار اختصاصی ریمرسی به صورت تصویری با استاد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

آیا امکان برگزاری کلاس در منزل و به صورت فیزیکی وجود دارد؟

اساسا ماموریت اصلی ریمرسی آن است که محدودیت‌های جغرافیایی را برطرف کند. شما با بستر ریمرسی می‌توانید مدرس خود را از هر شهر یا هر نقطه‌ای از دنیا انتخاب کنید. اما اگر شما اصرار به برگزاری کلاس در منزل داشته باشید، از نظر ریمرسی مانعی نیست. فقط باید مدرس نیز راضی به این امر باشد.

آیا مدرسین ریمرسی همه استاد رسمی و با تجربه کار آموزشی هستند؟

خیر. در ریمرسی سعی می‌کنیم دامنه وسیعی از مدرسین را برای مخاطبین فراهم کنیم. علاوه بر افراد با سابقه آموزشی، ممکن است افراد دیگری که به زبان تسلط دارند ولی لزوما معلم نبوده‌اند به عنوان مدرس ثبت‌نام کنند. مثلا فردی که سال‌ها در خارج از کشور زندگی، تحصیل و یا کار کرده است و چه بسا هنوز هم ساکن خارج از کشور باشد نیز می‌تواند به عنوان مدرس ثبت‌نام کند. اتفاقا، این موضوع می‌تواند برای بسیاری از مخاطبین جذاب باشد. مثلا مدرسی که هم اکنون در خارج زندگی می‌کند، شاید مدرس خوبی برای فردی که قصد مهاجرت به آن کشور را دارد باشد.

مدرسان

برای ثبت‌نام به عنوان مدرس چه شرایطی لازم است؟

اگر احساس می‌کنید توانایی آموزش زبان دارید، می‌توانید ثبت‌نام کنید. ریمرسی هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام ندارد. فقط کافی است ویدئوی معرفی را طبق ضوابط ریمرسی تهیه و در پروفایل خود قرار دهید. همچنین، جزئیات روش آموزشی و یا بسته آموزشی خود را با توضیحات کافی در پروفایل خود قرار دهید.

آیا دوره ۳۰ دقیقه آموزشی باید رایگان باشد؟

خیر. این بستگی به نظر مدرس دارد و می‌تواند رایگان باشد و یا هزینه‌ای برای آن منظور کند.

من تجربه تدریس زبان ندارم. اما به مکالمه زبان انگلیسی تسلط دارم. می‌توانم به عنوان مدرس ثبت‌نام کنم؟

بله. بسیاری از مخاطبین به دنبال شریکی برای مکالمه و گسترش توانایی صحبت کردن خود هستند.

سهم ریمرسی از پرداخت‌های زبان‌آموزان چند درصد است؟

۱۵ درصد.

چه بسته‌هایی می‌توان برای آموزش زبان تهیه کرد؟

این کاملا در اختیار مدرس است و می‌تواند آزادانه هر بسته آموزشی را در اختیار کاربران قرار دهد. مکالمه عمومی (General Speaking)، مکالمه برای تازه‌کاران (Beginners)، زبان کسب و کار (Business English)، آمادگی برای آیلتس، آمادگی برای تافل، انگلیسی برای مصاحبه سفارت، انگلیسی برای سفر کاری یا تفریحی از جمله عناوین متداول است. با این وجود، هر عنوان دیگر نیز می‌تواند از سوی استاد طرح شود.

برگزاری کلاس آنلاین از طریق ریمرسی چه مزیتی برای مدرسین دارد؟

نخست آنکه ریمرسی به سادگی می‌تواند ویترینی برای مدرسین باشد و بتوانند زبان‌آموز جذب کنند. علاوه بر آن، تعداد ساعات بالاتر برگزاری کلاس به آنها اعتبار بیشتری می‌دهد. ریمرسی تعداد ساعات کارکرد هر مدرس را در پروفایل او نشان می‌دهد. واضح است که تعداد ساعات بیشتر به معنای تجربه و زبدگی بیشتر اوست و شانس بیشتری برای جذب زبان‌آموز دارد.

آیا مدرس می تواند محتوای آموزشی به صورت فایل نوشتاری اعم از PDF یا هر فرمت دیگر در اختیار زبان‌آموز قرار دهد؟

بله.

نحوه تسویه حساب ریمرسی با مدرسین چگونه است؟

ریمرسی حداکثر در طول یک هفته پس از برگزاری دوره آموزشی، نسبت به تسویه حساب نقدی با مدرسین اقدام می‌کند.

آیا دریافت هزینه از زبان‌آموز به صورت جلسه‌ای است یا به صورت یک بسته چند ساعته؟

این موضوع در اختیار مدرس است. مدرس می‌تواند هر جلسه هزینه خود را مطالبه کند و یا آنکه یک دوره مثلا ۲۰ ساعته را معرفی کند. منطقا، دوره چندین ساعته می‌تواند برای زبان‌آموز مقرون به صرفه‌تر باشد. اما در هر صورت، کل هزینه باید قبل از اولین جلسه دریافت شود.

کنسل کردن یک قرار آموزشی از سوی مدرس چه قوانینی خواهد داشت؟

اگر کنسل کردن قرار از سوی مدرس باشد، می‌تواند با جلب نظر زبان‌آموز ساعت دیگری را جایگزین نماید. در صورت عدم توافق، هزینه به زبان‌آموز عودت داده می‌شود.

حداکثر زمان تاخیر مجاز مدرس برای آنلاین شدن در زمان مقرر چه میزان است؟

۵ دقیقه. پس از این زمان زبان‌آموز حق دارد قرار را کنسل شده تلقی کند.

روش آموزشی مناسب و منابع معرفی شده به زبان‌آموز کدامند؟

ریمرسی هیچ دخالتی ندارد و این مدرس است که به اقتضای نیاز کاربر و تجربه خود روش مناسب را اعلام می‌کند.

آیا ساخت ویدئو در پروفایل اجباری است؟

بله. این ویدئو حداکثر ۴ دقیقه‌ای که الزاما ۹۰ ثانیه آن باید به زبان انگلیسی باشد، تاثیر به سزایی در افزایش توان شناخت دانش‌آموزان خواهد داشت.

زبان‌آموزان

آیا ریمرسی برای رده سنی یا شغلی خاصی طراحی شده است؟

خیر. مخاطبین ریمرسی می‌توانند از هر سن، شغل و موقعیت اجتماعی باشند. دانش‌آموزان نوجوان، دانشجویان، بزرگسالان، کارمندان، مدیران و ... و به عبارتی هر کسی که بخواهد مهارت انگلیسی خود را با هر هدفی بهبود بخشد می‌تواند از ریمرسی استفاده کند. شرکت در آزمون، مسافرت خارج از کشور، شرکت در مصاحبه سفارت، افزایش مهارت در انگلیسی مرتبط با کسب و کار و یا هر هدف دیگری که دارید می‌توانید از ریمرسی لذت ببرید.

آیا کلاس آنلاین و فضای مجازی می‌تواند همان کیفیت کلاس فیزیکی را داشته باشد؟

برای آموزش زبان بیش از هر چیز دیگر نیاز به قرارگیری در موقعیت ارتباطی و صحبت کردن دارید. بنابراین به نظر نمی‌رسد، تفاوتی بین کلاس سنتی و مجازی باشد. آموزش آنلاین زبان تجربه‌ای جدید و موفق است که در بسیاری از نقاط دنیا نیز مورد استفاده قرار گرفته و امتحان پس داده است.

هزینه‌های هر دوره را چگونه باید پرداخت کنیم؟

ریمرسی هیچ دخالتی در تعیین قیمت کلاس‌ها ندارد. اساتید قیمت‌های مختلفی برای بسته‌ها تعیین می‌کنند. پس از انتخاب دوره و ساعت مورد نظر، زبان‌آموز هزینه کلاس را از طریق ریمرسی پرداخت خواهد کرد.

پس از اینکه ساعت کلاس را انتخاب کردم، آیا امکان کنسل کردن و یا تغییر زمان وجود دارد؟

این موضوع کاملا تابع نظر استاد است و ریمرسی دخالتی نخواهد داشت. هر استاد شرایط مدنظر را در پروفایل خود قرار داده است. بنابراین، بهتر است ابتدا دقیقا شرایط استاد را مطالعه فرمایید.

در صورتی که به هر دلیل بدون آنکه قبلا قرار را کنسل کرده باشم، نتوانم در کلاس آنلاین باشم، تکلیف چه خواهد بود؟

شما مجبور به پرداخت هزینه استاد خواهید بود، مگر آنکه استاد با اختیار خود ساعت جایگزین دیگری معرفی کند.

در صورت آنلاین نبودن استاد در قرار مقرر تکلیف چه خواهد بود؟

هزینه شما به صورت کامل به حساب کاربری‌تان بازگردانده می‌شود. می‌توانید با همان استاد یا با سایر اساتید دلخواه برای ساعتی دیگر مذاکره کنید. در صورت تمایل هم می‌توانید تقاضای بازگشت وجه خود را به ریمرسی ارائه کنید تا ظرف کمتر از ۱۲ ساعت هزینه شما عودت داده شود.

حداکثر تاخیر مجاز زبان‌آموز برای آنلاین شدن در زمان مقرر چه میزان است؟

۱۰ دقیقه. استاد تا ۱۰ دقیقه موظف به انتظار خواهد بود.

با معرفی دوستان خود به ریمرسی می‌توانیم امتیاز خاصی از ریمرسی داشته باشیم؟

بله. شما به ازای معرفی هر یک از دوستان خود می‌توانید اعتبار ۴۰ هزار تومانی دریافت کنید. این اعتبار بعد از برگزاری اولین کلاس دوست شما، در حساب کاربری شما شارژ می‌شود.

چگونه میزان تسلط استاد و روش تدریس او را ارزیابی کنم؟

هر استاد یک ویدئو معرفی در پروفایل خود قرار داده که در آن ضمن معرفی خود و سوابق کاری خویش، بخشی را به انگلیسی ارائه می‌کند. ضمن اینکه شرح نوشتاری کاملی نیز از بسته‌های آموزشی و روش تدریس را در پروفایل ذکر کرده است. همچنین کلاس آزمایشی به مدت ۳۰ دقیقه نیز قابل برگزاری است. این کلاس بعضا رایگان است و برخی از اساتید نیز هزینه کمی برای آن لحاظ می‌نمایند. این روش‌ها مجموعا شما را به یک ارزیابی مناسب می‌رساند.

باید در آزمون آیلتس آمادگی کسب کنم. بسیار مهم است که از اساتید خبره در آموزش آیلتس استفاده کنم. چگونه مطمئن باشم که ریمرسی این نیاز مرا پاسخ می‌دهد؟

شما ابتدا باید تنها اساتیدی که آیلتس را به عنوان تخصص پروفایل خود در ریمرسی انتخاب کرده‌اند، فیلتر کنید. از ویدئوی معرفی اساتید و نیز متن‌های نوشته شده می‌توانید به سوابق و روش تدریس او دست یابید. همچنین فرصت 30 دقیقه‌ای در کلاس آزمایشی این فرصت را به شما می‌دهد تا از تخصص استاد خود اطمینان کسب کنید.

من به دلایل کاری و یا تفریحی مسافرت‌های خارج از کشور دارم. می‌خواهم صرفا انگلیسی را در محاورات روزمره قوی شوم. ریمرسی چه کمکی به من می‌کند؟

بسیاری از اساتید، محاوره عمومی یا General Speaking را به عنوان زمینه تدریس خود معرفی کرده‌اند. با بررسی و انتخاب مناسب می‌توانید به هدف خود برسید. در کلاس آزمایشی ۳۰ دقیقه‌ای می‌توانید دقیقا هدف خود و موضوعات مورد نظر را به استاد مربوطه منتقل کنید.

برگزاری هر ساعت کلاس تصویری چه میزان از داده مصرف می‌کند؟ هزینه اینترنت یک ساعت کلاس تصویری چقدر است؟


بر اساس آزمایش‌های ریمرسی، به ازای هر یک ساعت تماس تصویری تقریبا ۲۰۰ مگابایت پهنای باند مصرف می‌شود. هزینه اینترنت شما نیز تابعی از مرجع خرید اینترنت است. طبیعتا اگر از اینترنت تلفن همراه استفاده کنید، هزینه بیشتری باید بپردازید. اما اگر از سرویس‌های ADSL استفاده کنید، هزینه کمتری خواهید پرداخت. به شکلی دست بالا، اگر هزینه هر گیگ اینترنت را ۳۰۰۰ تومان در نظر بگیریم، می‌توان هزینه اینترنت هر ساعت کلاس تصویری ریمرسی را حدود ۶۰۰ تومان در نظر گرفت.

کلاس آنلاین دقیقا چه مزیتی نسبت به شرکت در یک کلاس خصوصی در یک آموزشگاه زبان دارد؟


با استفاده از ریمرسی، شما

  • استاد را بدون محدودیت از هر شهر و یا کشور انتخاب می‌کنید.
  • هزینه‌های رفت و آمد و اتلاف زمان را نخواهید داشت.
  • از بین دهها استاد زبان می‌توانید با بررسی سوابق آن‌ها انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.
  • از فرصت ارزیابی ۳۰ دقیقه‌ای اساتید استفاده می‌کنید که باز هم به انتخاب استاد مناسب به شما کمک می‌کند.

آیا امکان برگزاری کلاس به صورت دست جمعی وجود دارد؟

در حال حاضر، خیر. کلاس‌ها صرفا به صورت خصوصی برگزار می‌شود.

از کجا بدانم کیفیت کار یک مدرس مرا راضی خواهد کرد؟

اول آنکه، شما از روی امتیازی که دیگران به مدرس داده‌اند و نیز تعداد ساعات کلاس‌های برگزاری در ریمرسی می‌توانید قضاوت کنید. دیگر آنکه، در صورت تمایل می‌توانید از فرصت کلاس کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای استفاده کرده و ضمن آشنایی با روش استاد تصمیم مناسب را اتخاذ کنید.

من فقط یک پارتنر (شریک) برای تمرین speaking هستم. ریمرسی چگونه به من کمک می­‌کند؟

بسیاری از مدرسین می‌توانند برای این منظور به شما کمک کنند. با مطالعه دقیق پروفایل اساتید و انتخاب مدرس مطلوب خود کار را شروع کنید.

آیا ارتباط با مدرسین تصویری است؟

بله. شما می‌توانید با ابزار اختصاصی ریمرسی به صورت تصویری با استاد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

آیا امکان برگزاری کلاس در منزل و به صورت فیزیکی وجود دارد؟

اساسا ماموریت اصلی ریمرسی آن است که محدودیت‌های جغرافیایی را برطرف کند. شما با بستر ریمرسی می‌توانید مدرس خود را از هر شهر یا هر نقطه‌ای از دنیا انتخاب کنید. اما اگر شما اصرار به برگزاری کلاس در منزل داشته باشید، از نظر ریمرسی مانعی نیست. فقط باید مدرس نیز راضی به این امر باشد.

آیا مدرسین ریمرسی همه استاد رسمی و با تجربه کار آموزشی هستند؟

خیر. در ریمرسی سعی می‌کنیم دامنه وسیعی از مدرسین را برای مخاطبین فراهم کنیم. علاوه بر افراد با سابقه آموزشی، ممکن است افراد دیگری که به زبان تسلط دارند ولی لزوما معلم نبوده‌اند به عنوان مدرس ثبت‌نام کنند. مثلا فردی که سال‌ها در خارج از کشور زندگی، تحصیل و یا کار کرده است و چه بسا هنوز هم ساکن خارج از کشور باشد نیز می‌تواند به عنوان مدرس ثبت‌نام کند. اتفاقا، این موضوع می‌تواند برای بسیاری از مخاطبین جذاب باشد. مثلا مدرسی که هم اکنون در خارج زندگی می‌کند، شاید مدرس خوبی برای فردی که قصد مهاجرت به آن کشور را دارد باشد.

مرکز آموزش

مرکز آموزش ریمرسی چیست؟

معتقدیم بهترین شیوه آموزش زبان مکالمه با یک حرفه‌ای است. خدمت اصلی ریمرسی نیز فراهم نمودن مکالمه است. اما در عین حال، برای افزایش غنای مکالمه می‌توانیم محتواهای آموزشی سودمند و مرتبط را مورد استفاده قرار دهیم. برای این منظور، تیم تولید محتوای ریمرسی با پشتوانه مطالعه جامع از آخرین روش‌های آموزشی زبان، روشی مناسب برای این منظور را در اختیار شما قرار می‌دهد. سبک JustPhrase روشی مدرن و علمی است که در آن، شما یاد خواهید گرفت عبارات روزمره انگلیسی را آموخته و در محاوره خود استفاده کنید. در مرکز آموزش ریمرسی، بر اساس موقعیت‌های مختلف انگلیسی واقعی، مخاطب با عبارات مفید آشنا می‌شود. یادگیری این عبارات به شما کمک خواهد کرد تا مکالمه غنی‌تر و ارزشمندتری با مدرس خود داشته باشید.

از چه سبکی برای بخش محتوای آموزشی بهره گرفته شده است؟

بسیاری از ما علیرغم آنکه به صورت کلاسیک در محیط‌های تحصیلی زبان را یاد گرفته‌ایم، قادر به مکالمه روان نیستیم. بسیاری از اوقات دیده‌ایم، که فردی با تحصیلات بسیار عالی نیز قادر به مکالمه روان انگلیسی نیست. در دنیا، روشی تحت عنوان JustPhrase ارائه شده که در آن به جای سبک سنتی آموزش که بعضا کسل کننده است، صرفا به آموزش عبارات (Phrases) روزمره می‌پردازد. در ریمرسی این سبک مدرن و امروزی مدنظر است. معتقدیم با پیگیری این سبک، و با شرط تداوم آن به صورت ۱۵ دقیقه در روز، شما پس از یکسال پیشرفت خوبی در مکالمه خواهید داشت. البته این محتوای آموزشی خوب است که با مکالمه با یک حرفه‌ای در بستر ریمرسی همراه باشد.

چه ارتباطی بین مرکز آموزش و هدف اصلی سیستم که برگزاری کلاس آنلاین است وجود دارد؟

ماموریت اصلی ریمرسی ایجاد فضایی برای آموزش آنلاین مدرس و زبان‌آموز است. در کنار این هدف، مرکز آموزش به زبان آموز کمک می‌کند که با صرف زمانی حدود ۱۵ دقیقه در روز و به شرط تداوم حداقل ۶ ماهه، بتواند به مهارت‌های زبان خود بیفزاید. به عبارتی مرکز آموزش یک ابزار مکمل برای محصول اصلی است. در مزکز آموزش سعی خواهیم کرد محتوای مناسب و رایگان را در اختیار مخاطبین خود قرار دهیم. برای تولید این محتوا زمان و هزینه زیادی صرف شده و آن را با کمال افتخار در اختیار مخاطبین خود قرار داده‌ایم.