این ایمپلنت مغز می‌تواند زندگی را عوض کند

پخش ویدیو

۱۵۰۳ بازدید

سایر ویدیوها

سطح ساده
سطح متوسط
سطح حرفه‌ای


در حال دریافت لغات ویدیوی بالا

به تازگی اولین سال دانشگاه رو تموم کرده بودم. من درون اقیانوس بودم. بین موج‌ها! کاری که قبلا بارها انجام داده بودم. اما این بار ستون فقراتم آسیب دید. دکترها تلاش می‌کردند که دوباره ذهن من را به بدنم وصل کنند. درمانی برای آسیب‌های شدید نخاعی وجود ندارد. اخیرا دانشمندان کاری رو آغاز کرده‌اند که اتصالی مصنوعی بین مغز و بدن ایجاد کنند. با این تکنولوژی جدید بیماران می‌توانند دوباره کنترل بخش‌های مختلف بدن خود را به دست بگیرند. اولین بیمار این تحقیق از آرنج به پایین هیچ حسی نداشت. بقیه افراد به من در انجام کارها کمک می‌کردند.
استقلال اولین هدف این بیمار بود و برای استفاده دوباره از دستانش تلاش می‌کرد.
این فناوری سه بخش دارد:
تراشه‌ای که در مغز بیمار کار گذاشته می‌شود که فعالیت مغز بیمار را هنگامی که به حرکت دادن دستش فکر می‌کند ثبت می‌کند. جز بعدی یک الگوریتم کامپیوتری است که فعالیت مغز بیمار را رمزگشایی می‌کند. جز سوم یک آستین پوشیدنی است که ۱۶۰ الکترود دارد که ماهیچه‌ای که قرار است حرکت کند را تحریک می‌کند.
گفته‌های اولین بیمار:
در ابتدای این مطالعه فقط تلاش می‌کردم که دستم را باز و بسته کنم که در ابتدا چالش بزرگی بود چرا که قبلا با توجه به طبیعی بودن حرکات دستم مجبور نبودم بهش فکر کنم! اما الان به کاری تبدیل شده بود که قدرت ذهنی بالایی می‌خواست. اما امروز با تمرین می‌تونم چیزها رو بردارم. می‌تونم اشیا رو نگه دارم. انگشتانم را حرکت دهم. 
هر چه بیمار در حرکت دادن دستش بهتر عمل می‌کرد، محققین به او چالش‌های بیشتری می‌دادند. به گفته محققین هدف نهایی این پروژه این است که افراد واقعا بتوانند این فناوری را به خانه ببرند و برای فعالیت‌های روزانه خود از آن استفاده کنند. هم‌اکنون به شدت روی بخش سخت‌افزاری این فناوری داره کار می‌شه که به راحتی قابل حمل باشه، بیماران آن را بپوشند و کارهای روزانه‌شان را انجام بدهند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری زبان:

  • ابتدا لغات و معنی آن‌ها را مشاهده کنید.
  • سپس یک بار ویدیو را با خاموش کردن زیرنویس و بدون نگرانی از متوجه نشدن آن، ببینید.
  • سپس زیرنویس را روشن کرده و بخش‌هایی که قبلا متوجه نشده بودید را با دقت بیشتری ببینید.
  • جملاتی از ویدیو که برایتان جذاب است را به صندوق خود منتقل یا در دفتر خود برای تمرین یادداشت کنید.
  • لغاتی که بلد نبودید را به همراه جمله آن، در دفتر خود یادداشت کنید.

برای کارایی بهتر، به آموزش صوتی زیر برای استفاده از ابزارها گوش دهید

همچنین میتوانید ویدیو آموزشی زیر را ببینید

ثبت نام سریع

اکانت خود را بسازید و از ریمرسی لذت ببرید.