حرف خودمونی - چرا باید برای یادگیری زبان پول خرج کنیم؟

حرف خودمونی - چرا باید برای یادگیری زبان پول خرج کنیم؟

۱۳۹۹/۱/۲۰ چهارشنبه


نوزده ساله بودم و ترم دوم دانشگاه، یکی از استادهامون سر کلاس یکی از درس‌های پایه در جواب یکی از بچه‌ها که تکالیفش رو انجام نداده بود جمله‌ای گفت که اون زمان مفهومش رو درک نکردم! ایشون گفت که اینکه نتونستی ماشین حساب بخری که تمرین‌هات رو انجام بدی دلیل خوبی نیست، به خاطر اینکه اگر میخوای به جایی برسی و آینده خوبی داشته باشی باید هزینه کنی چه هزینه زمانی و چه هزینه مالی!

اون زمان با بخش هزینه زمانی موافق بودم ولی در مورد هزینه مالی با خودم گفتم خب نداره بیچاره! چه کار کنه؟

اما الان سی ساله هستم و مفهوم جمله استاد و ارزش زمان رو خیلی خیلی بیشتر از اون موقع درک می‌کنم و می‌دونم که اون دوستمون اگر اون زمان حتی با کارهای یدی سخت برای حل مساله برای خودش ماشین حساب تهیه کرده بود واقعا ارزش داشت!

در ادامه دلایل ضرورت پول خرج کردن برای یادگیری رو براتون می‌گم:

ما آدما وقتی برای چیزی پول خرج می‌کنیم ارزش بیشتری براش قائلیم و سعی می‌کنیم بیشترین استفاده رو ازش ببریم.
ولی وقتی چیزی رو همیشه در اختیار داریم و مطمئنیم که برای همیشه رایگان هست معمولا ارزش کمتری نسبت به حالت اول براش قائلیم و زمان کمتری رو صرفش می‌کنیم.

پول خرج کردن به یادگیری ما نظم می‌ده.
برای خیلی از ماها اتفاق افتاده که خیلی وقت‌ها تصمیم گرفتیم چیزی رو خودمون یاد بگیریم، ولی بعد از چند روز کنار گذاشتیمش و ادامه ندادیم! اما برای مثال رفتن به کلاس و در ارتباط بودن با یک راهنما/ مربی ما رو مجبور می‌کنه که نظم و پیوستگی بهتری در یادگیری داشته باشیم.

پول خرج کردن برای یادگیری راه درست‌تر رو به ما نشون می‌ده.
وقتی خودمون شروع به یادگیری موضوعی می‌کنیم مسلما در اون حوزه مبتدی و یا نسبتا مبتدی هستیم. بنابراین بدون راهنما در مسیر یادگیری حرکت می‌کنیم، پس احتمال اینکه گاهی اوقات مسیر رو اشتباه بریم زیادتر می‌شه. اما زمانی که راهنما داشته باشیم پیدا کردن مسیر درست‌تر برامون راحت‌تر می‌شه.

پول خرج کردن برای یادگیری باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شه.
خیلی وقتا ما یادگیری چیزی رو شروع می‌کنیم، سایت‌های مختلف رو زیر و رو می‌کنیم، کتاب‌های مختلف می‌خریم، با چندین نفر مشورت می‌کنیم، از این شاخه به اون شاخه می‌پریم و نتیجه‌ش این می‌شه که اگه یاد بگیریم سرعت یادگیری‌مون خیلی پایین می‌یاد. اما اگر راهنمای خوبی برای یادگیری انتخاب کنیم، زمان خیلی کمتری صرف یادگیری‌مون می‌شه و با به دست آوردن سریع‌تر اون مهارت جدید هم زودتر به پول می‌رسیم و هم به جایگاه بهتر اجتماعی!

پول خرج کردن برای یادگیری یک مهارت جدید و یا حرفه‌ای شدن در اون مهارت، هزینه نیست، سرمایه‌گذاریه!
سرمایه‌گذاری یعنی چی؟! سرمایه‌گذاری یعنی وقتی که شما بخشی از پولتون یا همه پولتون رو به امید چند برابر شدن اون به کسب و کاری امانت می‌دید تا با پول شما کار کنند، سود کنند و پولی بیشتر از پول اولیه به شما برگردونند. اشتباه ما می‌دونین چیه؟ اینه که فکر می‌کنیم که فقط با پول‌های زیاد می‌شه این کار رو کرد یا اینکه بعضی وقتا از ضرر می‌ترسیم. اما پرسودترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری روی خود آدمه! این سرمایه‌گذاری اگر با فکر و کمک گرفتن از راهنمای درست باشه حتما با چند برابر سود در جنبه‌های مختلف زندگیتون بهتون برمی‌گرده.

یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها برای پیشرفت شخصی یادگیری زبانه. پس منتظر چی هستین؟ همین الان اپلیکیشن ریمرسی رو نصب کنید و یا از طریق سایت لیسنینگ و اسپیکینگتون رو تقویت کنید.