چرا یادگیری زبان برای کودکان مهم است؟

چرا یادگیری زبان برای کودکان مهم است؟

۱۳۹۹/۱/۱۷ یکشنبه


توانایی صحبت کردن بیش از یک زبان همیشه توانایی خیلی خوبی محسوب می‌شده و می‌شه. این موضوع در مورد کودکان هم درسته. اگر کودکان زبان یا زبان‌های دیگه‌ای بلد باشن باعث می‌شه که وقتی بزرگتر شدن دیدشون به دنیا متفاوت باشه و با دنیا احساس همدلی بیشتری داشته باشن. علاوه بر این تسلط بر زبان‌هایی به غیر از زبان مادری، احتمال موفقیت اونها در زندگی شغلی‌شون رو بالا می‌بره. در ادامه چند تا از فواید دانستن زبان‌های دیگه رو براتون می‌گیم:
یاد گرفتن زبان/ زبان‌های جدید میزان همدلی رو بالا می‌بره.
وقتی که بچه‌ها زبان جدیدی یاد می‌گیرند خواه ناخواه با آداب و رسوم و فرهنگ و ارزش‌های آن کشور نیز آشنا می‌شوند. این موضوع بچه‌ها رو تشویق می‌کنه که از دیدگاه جدیدی به زندگی و دنیا نگاه کنند.
دو زبانه/ چند زبانه بودن تاثیرات مثبتی روی سلامت افراد دارد.
عملکرد مغز افرادی که دو زبانه/ چند زبانه هستند، در سنین بالا بهتر از افرادی است که فقط به زبان مادری خود صحبت می‌کنند. استفاده از زبان‌های مختلف، باعث می‌شه که مغز راه‌های جدیدی برای پردازش اطلاعات پیدا کنه و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشه.
بچه‌ها زمان‌های بیشتری برای یادگیری دارند.
با توجه به این کودکان دغدغه‌های کمتری در زندگی دارند، یادگیری مهارت‌های جدید برای آن‌ها نسبت به بزرگسالان بسیار ساده‌تر است. کودکان می‌توانند تعطیلی‌های خود مثل تعطیلات تابستان و یا عید نوروز رو به طور کامل به یادگیری مهارت‌های جدیدی مثل زبان اختصاص دهند.
معمولا بین دانستن زبان‌های بیشتر و درآمد بیشتر ارتباط مستقیمی وجود دارد.
مطالعات زیادی نشان داده‌اند که با دانستن زبان‌های بیشتر، پتانسیل درآمدزایی افراد نیز بیشتر می‌شود. برای افرادی که زبان‌های بیشتری می‌دانند فرصت‌های شغلی بیشتری در کشورهای مختلف فراهم است. صاحبان مشاغل نیز برای تسلط بر زبان‌های مختلف ارزش قائل هستند به این دلیل که مهارت‌های ارتباطی افراد دو زبانه/ چند زبانه در بسیاری از موارد بهتر از افرادی است که تنها زبان مادری خود را می‌دانند. موضوع قابل تامل دیگه اینکه افرادی که بر زبان‌های مختلف تسلط دارند دید جهانی و بین‌المللی نیز دارند.
تعداد افراد دو زبانه/ چند زبانه در دنیا در حال افزایش است.
با توجه به پیشرفت‌های امروزی و رو به رشد بشر، تمایل افراد برای یادگیری زبان‌هایی علاوه بر زبان مادری رو به افزایش است. بنابراین افرادی که اهل رقابت و به روز هستند اکثرا به دنبال یادگیری زبان/ زبان‌های جدید هستند.

اگر مواردی که گفته شد دغدغه‌های فکری شما هم هستند در ریمرسی ثبت نام کنید، اپلیکیشن ریمرسی رو نصب کنید و برای مشاوره در زمینه زبان انگلیسی و شرکت در کلاس‌های زبان آنلاین خصوصی و گروهی به آیدی تلگرام @inforimersi  پیام دهید.