برای یادگیری زبان انگلیسی چه کارهایی نکنیم؟ (قسمت اول)

برای یادگیری زبان انگلیسی چه کارهایی نکنیم؟ (قسمت اول)

۱۳۹۸/۷/۱۹ جمعه


شاید از عنوان این مقاله تعجب کنید، ولی واقعیت این هست که همیشه در کنار انجام کارهایی برای پیشرفت در زمینه زبان یا زمینه‌های دیگر همیشه کارهایی هم هستند که نباید انجام شوند و اولین کار این است:

تمرین نکردن و مرور نکردن چیزهایی که یاد گرفتیم!

بسیاری از زبان‌آموزان می‌گویند که مشکلاتی در مطالعه دارند. آن‌ها ممکن است امروز ۱۰ کلمه یاد بگیرند، اما فردا فقط یکی از آن‌ها را به یاد می‌آورند! یا اینکه مثلا زمان زیادی را صرف یادگیری در مورد زمان حال کامل انگلیسی (ماضی نقلی) کرده‌اند، اما وقتی صحبت می‌کنند، ناگهان ذهن آن‌ها خالی می‌شود و فراموش می‌کنند چطور از این ساختار گرامری استفاده کنند!

اولین چیزی که می‌خواهم به شما بگویم این است که این موضوع طبیعی است! ما انسان‌ هستیم، نه کامپیوتر و ماشین‌! و وقتی که حجم اطلاعات زیاد است (مثلا یادگیری زبان جدید) نمی‌توانیم همه چیز را به خوبی به خاطر بسپاریم.

اما شما می‌توانید با انجام دو کار یعنی تمرین و مرور مداوم و روزانه به خودتان کمک کنید. تمرین‌کردن مهم است زیرا ما به دو روش از زبان استفاده می‌کنیم، یکی انفعالی (passive)، که شامل reading و listening است و این مربوط به زمانی است که شما صحبت‌های فرد دیگری را گوش می‌کنید و یا می‌خوانید. روش دیگری که ما از زبان استفاده می‌کنیم به صورت فعال (active) است که به معنی speaking و یا writing می‌باشد. در واقع زمانی که شما از زبان انگلیسی استفاده می‌کنید و جملات و پاراگراف‌ها را برای بیان ایده‌های خود می‌سازید.

اشتباه بسیاری از زبان‌آموزان در حال یادگیری، این است: مطالعه، مطالعه و مطالعه! آن‌ها کتاب‌های مختلف می‌خوانند و یا در کلاس‌های انگلیسی مختلف شرکت می‌کنند، اما این‌ها همه فعالیت‌های منفعل هستند، و شما برای پیشرفت باید روش فعال را نیز بیاموزید.

تیم ریمرسی با تلاش بسیار این مشکل زبان‌آموزان عزیز را حل کرده و با در اختیار گذاشتن محیط انگلیسی زبان و کلاس‌های بحث آزاد به شما فرصت استفاده فعالانه از زبان را داده تا فرآیند یادگیری خود را تکمیل کنید. بنابراین برای پیشرفت در زبان انگلیسی تا می‌توانید چت کنید و صحبت کنید! خبر خوب اینکه امکان ارسال پیام صوتی هم در اپلیکیشن اندروید ریمرسی فراهم شده و می‌تونید با دانلود "ریمرسی" از کافه بازار، هر روز به صورت فعالانه زبان انگلیسی تمرین کنید.

اگر یک کلمه جدید یاد گرفتید، یک جمله را با آن بنویسید. اگر به تازگی زمان گذشته را مطالعه کرده‌اید، سعی کنید یکی از خاطرات گذشته خود را تعریف کنید. فعالانه تمرین کردن زبان انگلیسی، یک راه عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و به خاطر سپردن همه آموخته‌های شماست.

چیز دیگری که می‌تواند به شما کمک کند "مرور" است. از لحاظ علمی ثابت شده که به خاطرسپاری مطالب با مرور مرتب آن‌ها بسیار آسان‌تر است. این مرور می‌تواند شامل تماشا کردن دوباره یک ویدیو، یا مرور یادداشت‌های قبلی خودتان، انگلیسی صحبت کردن با دوستان و ... باشد.

ایجاد عادت مرور کردن:

  • هر بار که شروع به مطالعه می‌کنید، چند دقیقه‌ای را به مرور مطالب مطالعات قبلی خود اختصاص دهید.
  • یک بار در هفته را فقط به مرور مطالب خوانده شده هفته گذشته اختصاص دهید و آن روز مطلب جدیدی نخوانید.

با سپاس از توجه شما و آرزوی موفقیت

ارادتمند شما: تیم ریمرسی

ارتباط با تیم ریمرسی:

t.me/inforimersi