توصیه‌هایی برای یادگیری حروف اضافه انگلیسی

توصیه‌هایی برای یادگیری حروف اضافه انگلیسی

۱۳۹۹/۱/۲۲ جمعه


حروف اضافه در یادگیری زبان از بخش‌هایی است که شاید نسبت به سایر بخش‌ها زمان بیشتری نیاز داشته باشد و در عین حال بخش مهمی نیز هست، زیرا گاهی مفهوم جمله به صورت مستقیم با حرف اضافه‌ای که استفاده می‌شود در ارتباط است. استفاده درست از حرف اضافه‌ها حتی ممکنه گاهی برای افرادی که در سطوح بالای زبان هستند هم دردسرساز شود. در ادامه ده توصیه برای یادگیری حرف اضافه‌ها براتون داریم:


-    ترجمه نکنید.
دانستن معنی کلمات در مورد افعال و اسامی شاید کمک کننده باشه. به این دلیل که در زبان‌های مختلف مفاهیم یکسانی رو می‌رسونن. اما در مورد حروف اضافه اینطور نیست و با ترجمه کردن ممکنه مفهوم اشتباهی منتقل بشه.

 

-    جملات و اصطلاحات را به خاطر بسپارید تا در موارد مشابه از آن‌ها به عنوان نمونه استفاده کنید.
برای مثال اگر جمله زیر را یاد بگیرید:


My meeting is on Tuesday.


می‌توانید از کاربرد درست حرف اضافه آن در جمله مشابهی مانند جمله زیر استفاده کنید:


The party is on Friday.


در صفحه اینستاگرام ریمرسی از همین روش استفاده کرده‌ایم تا با تکرار و تمرین لغات، اصطلاحات و جملات پرکاربرد از آن‌ها به عنوان نمونه استفاده کنید. بعد از یادگیری آن‌ها می‌توانید به سادگی کلمات را جایگزین کنید. یادگیری جملات و اصطلاحات با استفاده از متن آهنگ‌ها هم خیلی جذابه. البته باید مراقب باشید چون همه آهنگ‌ها از گرامر صحیح استفاده نمی‌کنند! در مورد ضرب‌المثل‌های انگلیسی هم باید خود اونها رو بدون ترجمه کردن حفظ کنید. 


-    برای خود لیستی از حروف اضافه تهیه کنید.    
خبر خوب در مورد حروف اضافه اینه که تعدادشون محدوده. در زبان انگلیسی ۱۵۰ حرف اضافه وجود داره که تقریبا ۷۰ تا اونها متداول هستند. برنامه‌ریزی کنید و هر هفته تعدادی از اونها رو یاد بگیرید، با این روش بعد از مدت کوتاهی همه حروف اضافه رو یاد خواهید گرفت. حروف اضافه of ،for، to، in و on پرکاربردترین حروف اضافه هستند. همچنین لیستی از حروف اضافه در ویکی پدیا موجوده که می‌تونه مفید واقع بشه.


-    حروف اضافه رو با کاربردهاشون یاد بگیرید.
حروف اضافه مکان و زمان از پرکاربردترین حروف اضافه هستند که می‌توان آن‌ها را با توجه به شباهت‌ها و تفاوت‌ها دسته‌بندی کرد. اگر سایر حروف اضافه رو هم دسته‌بندی کنید یادگیری اونها آسون‌تر میشه.


-    دقت کنید که حروف اضافه در گویش‌های مختلف می‌توانند متفاوت باشند.
گویش‌های مختلف به شکل‌های متفاوتی از حروف اضافه استفاده می‌کنند. برای یک کلمه در دو کشور مختلف ممکن است دو حرف اضافه مختلف استفاده شود و هر دو درست باشند. این موضوع حتی در مورد مردم یک کشور در مناطق مختلف هم می‌تواند درست باشد. بنابراین اگر جایی شنیدید که کسی حرف اضافه‌ای متفاوت از شما استفاده می‌کند، این تفاوت می‌تواند ناشی از تفاوت در گویش‌ها باشد.
-    دو نوع to را با یکدیگر اشتباه نگیرید.
همان‌طور که می‌دانید to از فعل‌های انگلیسی مصدر می‌سازد،  اما خودش به صورت یک حرف اضافه مستقل نیز هست. حروف اضافه فقط قبل از اسم‌ها و یا عبارات اسمی می‌آیند. یکی از این حروف اضافه، to است. اما وقتی to رو قبل از فعل می‌بینید، در واقع بخشی از فعل و مصدرساز است. یادتون باشه که to اینجا حرف اضافه نیست، بلکه بخشی از خود فعل است.


-    تمرین، تمرین و تمرین
برای پیشرفت در هر زمینه‌ای، هیچ راهی بهتر از تمرین کردن نیست، مخصوصا در مورد حروف اضافه. می‌تونین برای خودتون فلش کارت درست کنید و همراهتون داشته باشین تا در وقت‌های آزادتون اونها رو مرور کنید. البته مرور حروف اضافه به تنهایی کافی نیست و باید اونها رو در جملات استفاده کنید. به همین دلیل باید برای تمرین پارتنر اسپیکینگ داشته باشید.


-    از حروف اضافه ساده‌تر شروع کنید.
حروف اضافه می‌تونن یه جورایی شبیه ریاضیات باشند! قبل از یاد گرفتن موارد سخت‌تر باید موضوعات پایه رو یاد بگیرید. اگر در یادگیری حروف اضافه جدید دچار مشکل شدید، به حروف اضافه راحت‌تر برگردید و بعد از اینکه روی اونها تسلط پیدا کردید، دوباره به یادگیری حروف اضافه جدید ادامه بدید.


-    وقتی که شک دارید از گوگل استفاده کنید.
اگر یادتون نمیومد که از کدوم حرف اضافه استفاده کنید، گزینه‌های مختلف رو در گوگل تایپ کنید، با این روش حرف اضافه درست رو در بین پیشنهادات می‌بینید. این راه، راه خوب و در دسترسی هست.

برای مشاوره در زمینه زبان انگلیسی و شرکت در کلاسهای آنلاین به آیدی تلگرام @inforimersi پیام دهید.