هر آنچه که برای آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک باید بدانید – بخش دوم

هر آنچه که برای آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک باید بدانید – بخش دوم

۱۳۹۸/۳/۱۱ شنبه


در این مقاله سایر نکات مربوط به بخش رایتینگ آزمون آیلتس را با هم مرور می‌کنیم. مطالعه بخش اول این مقاله پیش از مطالعه مقاله حاضر توصیه می‌شود.

 • جملاتی که برای رایتینگ آیلتس آکادمیک می‌نویسید باید واضح و ساده باشند. تصور نکنید که بیش از حد پیچیده نوشتن به افزایش نمره شما کمک می‌کند.
 • نوشتن یک کلمه ربط برای هر جمله مرکب کافی است.
 • هنگامی که با استفاده از لغات کمتر می‌توانید منظور خود را برسانید، از تعداد زیاد لغت استفاده نکنید، زیرا جملات کوتاه‌تر واضح‌تر هستند.
 • برای نوشتن مقدمه رایتینگ خود از کلمات و جملات خودتان استفاده کنید و کلمات و عبارات سؤال را تکرار نکنید. برای نوشتن مقدمه می‌توانید با جمله‌ای شروع کنید که موضوع کلی را بیان می‌کند و برای به پایان بردن مقدمه می‌توانید پیام کلی که از تصویر برداشت می‌شود را خلاصه نمایید.

افعال مورد استفاده در رایتینگ آیلتس آکادمیک

رایتینگ آکادمیک برای در نظر گرفتن عقاید مختلف ارزش قائل است. بنابراین هنگام بیان عقاید و نظرات خود به جای افعال تاکیدی از افعال بی‌طرف و خنثی استفاده نمایید. مثال زیر در دو حالت بیان شده است که حالت دوم مطلوب می‌باشد.

I insist that governments do more to protect minority languages.
I believe that governments should do more…

اما از طرف دیگر استفاده از افعال تاکیدی برای نظراتی که می‌خواهید به چالش بکشید مانعی ندارد. مثال:

Some people insist that there can only be one officially recognized variety of a language. I would argue, however, that no single variety should be favored.

 • برای پیدا کردن راحت‌تر الگوها در آیلتس آکادمیک بخش اول، اقلام مشابه را با هم دسته‌بندی کنید و دنبال روند مربوط به آن‌ها بگردید. برای بیان این روندها می‌توانید از عبارات زیر استفاده کنید:

The most significant change…
Another noticeable trend…
Overall…

 • در ادامه شما باید توضیح روندهای کلی تصویر را با اطلاعات دقیق‌تر از جدول، نمودار و ... تکمیل نمایید.
 • اگر در صورت سؤال دو تصویر را مشاهده می‌کنید که رابطه علت و معلولی دارند، یادداشت‌برداری از آن بسیار کمک‌کننده خواهد بود. با این روش، توصیف اطلاعات بسیار مؤثرتر خواهد بود. البته به یاد داشته باشید که ارتباط علت و معلولی را کاملا واضح توصیف نمایید به این دلیل که بخش اول آزمون آیلتس آکادمیک از شما نمی‌خواهد که تصویر (تصاویر) را تفسیر نموده و اطلاعاتی به آن اضافه نمایید. اگر از عبارات علت و معلولی مانند (causes, leads to) استفاده می‌کنید بهتر است از عبارتی استفاده کنید که جمله را "غیر مستقیم" بیان کند. به این صورت: (appears to cause, may lead to).
 • شما می توانید از عبارتهای مختلفی برای بیان مثالها که منظور شما را واضحتر بیان میکنند استفاده کنید. مانند:

Famous sportmen and women, for example/ for instance, may endorse a particular brand of trainer or sportswear.
An example/ Another good example of this is when famous sportsmen and women endorse a particular brand of trainer or sportswear.

 • برای ارائه دلیل و مدرک برای نظر خود:

Indeed/ In fact the powerful influence of this type of advertising on consumer behaviour is reflected in the large sums of money such celebrities are often paid for their advertising work.

 • افرادی که مقاله های آکادمیک میخوانند معمولا فرض میکنند که جملات بعدی تکمیل کننده جملات قبلی خواهند بود و توضیح بیشتری در مورد موضوع میدهند.
 • بنابراین استفاده تعداد زیادی از عباراتی که بیان کننده مثال باشند نیاز نیست و در بیشتر مواقع دو یا سه تا از آنها کافی هستند.
 • تکمیل رایتینگ با نوشتن "نتیجه" موضوعی بسیار مهم است حتی اگر یک جمله باشد. بنابراین حتی اگر فرصت کافی نداشتید بهتر است یکی از پاراگرافهای میانی را کوتاه یا حذف نمایید تا حتما متن خود را با نتیجه گیری تکمیل نمایید.
 • به خاطر داشته باشید که خواننده متن شما فرض را بر این میگذارد که هر جمله در یک پاراگراف ادامه جمله قبل است. بنابراین عباراتی مانند in addition و moreover بهتر است زیاد استفاده نشوند. از طرف دیگر, عباراتی که نشان دهنده تضاد عقاید هستند نیازمند عباراتی مانند however هستند.
 • یکی از کاربردی‌ترین استراتژی‌ها برای مرتبط کردن جمله‌ها، استفاده از ضمایر اشاره this یا these است. این ضمیرها هم می‌توانند به تنهایی استفاده شوند و هم به همراه کلمه‌ای که بیان کننده نکته اصلی جمله قبل است. به مثال زیر توجه کنید:

In the past, many people believed that people over the age of sixty-five were to old to work. This view is no longer widely held.

اشتباه متداول

یکی از متداولترین اشتباهات، استفاده از حروف تعریف است. به این دلیل که قوانین مربوط به حرف تعریف‌ها پیچیده هستند. اما بیشتر اشتباهات با قوانین پایه‌ای زیر اجتناب‌پذیر هستند:
برای کلی‌گویی‌ها از اسامی جمع بدون the استفاده کنید:

Cars cause pollution.

اسامی مفرد قابل شمارش معمولا حرف تعریف نیاز دارند.

زمانی از a استفاده کنید که منظورتان "یک" یا "هیچ" است.

Most people would buy a new car if they could afford one.

زمانی از the استفاده کنید که منظور مشخصی دارید:

The car that I bought last year…

در موارد زیر نیز از the استفاده کنید:
موارد ترتیبی:

The first car I ever bought…

صفات عالی:

The best car on the market…

همراه با کلماتی مانند only، sole یا same:

The only electric car costing less than 20000 euros.

صفاتی که معرفی کننده طبقه خاصی از افراد هستند:

The wealthy could afford cars.

توصیه:
اشتباهات متداول خود را بشناسید و قبل از اتمام زمان آزمون متنی که نوشتید را کنترل نمایید.