آیا می‌شود با بازی زبان یاد گرفت؟

آیا می‌شود با بازی زبان یاد گرفت؟

۱۳۹۸/۸/۱۶ پنج شنبه


بله، بازی‌های یادگیری زبان انگلیسی و حتی بازی‌های ویدیویی می‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌تر یاد بگیرید. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بازی‌های ویدیویی، روش‌های یادگیری سنتی را بهبود می‌بخشند. زمانی که پایه دستور زبانی قوی داشته باشید بازی‌ها می‌توانند به صورتی متنوع و جالب در روند یادگیری شما مؤثر باشند.

بازی‌های آموزشی و بازی‌های ویدیویی معمولا به ترکیب چند مهارت زبانی از جمله خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و حتی نوشتن نیاز دارند. مزیت بازی‌ها نسبت به کلاس‌های سنتی این است که ترس از اشتباه در بازی‌ها وجود ندارد و به راحتی می‌شه بارها و بارها کلمات و عبارات رو تمرین کرد.

زمانی که مجبور باشید انگلیسی یا زبان‌های دیگر رو در موقعیت‌های واقعی زندگی استفاده کنید (به قول معروف در محیط قرار بگیرید)، یادگیری سریعتر و راحت‌تر می‌شود. تجربه بازی به زبان‌های دیگر می‌تواند شبیه تجربه زندگی در کشورهای دیگر باشد که به اصطلاح contextual learning گفته می‌شود.

آزمون‌ها و حتی تکالیف در کلاس می‌توانند باعث ایجاد استرس و اضطراب در دانش آموزان شوند. این استرس و اضطراب می‌تواند زبان‌آموزان را به انزوا بکشاند و از مسیر پیشرفت خارج کند. اما بازی‌ها به کاهش استرس و افزایش تعامل اجتماعی کمک می‌کنند.

همچنین محققان کشف کرده‌اند که بازی‌ها علاوه بر فواید آموزشی، می‌توانند فواید دیگری نیز داشته باشند، از جمله:

کاهش استرس

کاهش علائم افسردگی

کاهش علائم بی خوابی

به دلیل تمامی مزیت‌هایی که برای بازی ذکر کردیم، تا چند روز آینده قابلیت بازی نیز به اپلیکیشن اندروید ریمرسی اضافه خواهد شد.

علاوه بر این، چت با پارتنرهای زبانی در وبسایت ریمرسی و تمرین با ویدیوهای انگلیسی و مشاهده معنی لغات سطح‌بندی شده آن‌ها می‌توانند بسیار بازی گونه و جذاب باشند.

با ریمرسی همراه باشید.