چطور برای یادگیری انگلیسی یادداشت‌برداری کنیم؟

چطور برای یادگیری انگلیسی یادداشت‌برداری کنیم؟

۱۳۹۸/۸/۳۰ پنج شنبه


یادداشت‌برداری از مهارتهایی است که در یادگیری تاثیر زیادی دارد. هر چه یادداشت‌های شما بهتر باشند، سریعتر یاد خواهید گرفت. یادداشت‌برداری‌های دقیق به درک عمیق مفاهیم کمک قابل توجهی می‌کند. بنابراین پیش از یادگیری یک مطلب جدید، استراتژی‌های مختلفی برای یادداشت‌برداری مؤثر بیاموزید.

به عنوان اولین نکته:

برای یادداشت‌برداری مؤثر، ابتدا با دقت گوش بدهید، سپس با کلمات خودتان جمله‌ها را بنویسید.

روش outlining

یک روش مؤثر برای یادداشت‌برداری، ترسیم رابطه بین ایده‌ها و داده‌ها (outlining) است. برای مثال، در کلاس تاریخ، نوشتن اسم افراد، رویدادهایی که افراد در آن‌ها نقش داشتند و توضیحی کوتاه برای هر کدام از آن‌ها روش خوبی است.

روش outlining، روشی عالی برای یادداشت‌برداری از کتاب‌ها است، زیرا نویسنده معمولا مطالب را به شیوه‌ای نسبتا موثر سازمان‌دهی می‌کند و شما می‌توانید از شروع به پایان یک فصل بروید و به سادگی همین ساختار را در یادداشت‌هایتان ایجاد کنید.

روش mind-mapping

این روش می‌تواند برای خلاصه‌برداری مطالب جدیدی که آموختید روش خیلی خوبی باشد. یک ایده برای استفاده از این روش به این صورت است:

در مرکز یک صفحه سفید کلمه کلیدی اصلی را بنویسید. خطهایی اطراف آن بکشید و موضوعات مربوط به نکته اصلی را در انتهای این خطها یادداشت کنید. هر کدام از این نکات فرعی می‌توانند زیرشاخه‌های خود را نیز داشته باشند.

هر دوی این روش‌ها می‌توانند برای یادگیری لغات انگلیسی نیز استفاده شوند. برای مثال می‌توانید با استفاده از روش mind-mapping برای خود دفترچه لغات موضوعی داشته باشید. سایت آموزش زبان ریمرسی، کار جمع‌آوری لغات رو برای شما راحت کرده است. شما می‌توانید با مشاهده ویدیوهای موضوعی سایت ریمرسی، به راحتی نقشه موضوعات مختلف رو ترسیم کنید. برای شروع می‌توانید از جمع‌آوری لغات انگلیسی موضوعات گردشگری، سخنرانی‌ها، فرودگاه و ... استفاده کنید.

در سایت آموزش زبان ریمرسی، معنی لغات در سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته دسته‌بندی شده‌اند و هم در زیرنویس و هم به صورت لیست لغات در زیر ویدیوها نمایش داده می‌شوند.

برای ارتباط با ریمرسی، می‌توانید با آیدی تلگرام @inforimersi در ارتباط باشید.