روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخونیم؟

روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخونیم؟

۱۳۹۸/۷/۲۷ شنبه


مطلب امروز رو با این جمله مهم شروع می‌کنیم:

تداوم بدون شک از مهمترین عوامل موفقیت در پیشرفت زبان انگلیسیه، بنابراین اگر روزی نتونستین میزانی که باید وقت میذاشتین رو وقت بذارین نگران نباشین، فقط کاری برای زبانتون انجام بدین، این کار می‌تونه انگلیسی صحبت کردن، انگلیسی چت کردن، نگاه کردن ویدیوهای انگلیسی و یا گوش دادن به پادکستها باشه. بنابراین هر روز با زبان در ارتباط بودن نسبت به صرف زمان روزانه ثابت، همیشه در اولویته.

اگر شما می‌خواین که توی زبان پیشرفت داشته باشین باید هر روز برای زبان زمان صرف کنین. بنابراین بهانه‌هایی مثل سرم شلوغه، فرصت نکردم و ... پذیرفته نیست. هر روز ۲۴ ساعته و اینکه شما نتونین ۱۵ دقیقه، نیم ساعت و یا یک ساعت توی روز برای تمرین زبان وقت پیدا کنین، خیلی قابل قبول نیست. در واقع اگه زبان براتون مهم باشه، حتما هر روز زمانی براش پیدا می‌کنین.

البته قبول داریم که این روند نباید هر روز یکسان باشه، چون باعث می‌شه که حوصله تون سر بره. پیشنهاد ما استفاده از منابع مختلف صوتی، تصویری، متون جذاب و داستان‌ها و ... است.

برنامه هفتگی داشته باشید

به هفته خودتون نگاه کنید. چه روزهایی می‌تونین برای زبان یک ساعت زمان بذارین؟ چه روزهایی می‌تونین نیم ساعت زمان بذارین؟ چه روزهایی می‌تونین متون انگلیسی بخونین و ویدیو یا فیلم انگلیسی ببینین و یا پادکست گوش کنین؟ آیا روزهایی هستن که خیلی سرتون شلوغ باشه؟ (حتی در این حالت هم حداقل روزی ۱۵ دقیقه برای زبان زمان بذارین). چه روزهایی می‌تونین مطالب قبلی رو مرور کنین؟ (مرور کردن مطالب قبلی از قدم‌های مهم پیشرفت در زبانه).

تسلیم نشید و یا خودتون رو به خاطر اینکه روزی نتونستین یک ساعت برای زبان زمان بذارین تنبیه نکنین. یک ساعت بهتر از نیم ساعت، نیم ساعت بهتر از یک ربعه! ولی یک ربع خیلی خیلی بهتر از هیچیه!

نتیجه اینکه سوال اصلی این مقاله، جواب ثابت و مشخصی برای همه دوستان نداره و شما زمان مطالعه‌تون رو باید با توجه به برنامه شخصی خودتون تنظیم کنید، اما چیزی که مهمه اینه که تا جایی که امکان داره حتما حتما هر روز کاری برای زبانتون انجام بدین و یادتون باشه که حداقل زمانش هم ۱۵ دقیقه است.

پس از امروز با هم قرار می‌ذاریم که به ۱۵ دقیقه مطالعه روزانه متعهد باشیم.

سایت و اپلیکیشن "ریمرسی" منابع آموزشی و محیط انگلیسی زبانی رو برای شما فراهم کرده که به راحتی می‌تونین یادگیری زبانتون رو باهاش مدیریت کنین.

خبر خوب اینکه اپلیکیشن اندروید ریمرسی، دستیار هوشمند هم داره و این دستیار هوشمند زمان‌هایی که شما برای چت انگلیسی، مشاهده ویدیو و یا گوش دادن به پادکست صرف کردین رو بهتون نشون می‌ده.

برای ارتباط با تیم "ریمرسی" هم می‌تونین به آدرس زیر پیام بدین:

t.me/inforimersi