چرا فیلم‌های مرکزآموزش سایت و اپلیکیشن ریمرسی به تقویت زبان انگلیسی شما کمک می‌کنند؟

چرا فیلم‌های مرکزآموزش سایت و اپلیکیشن ریمرسی به تقویت زبان انگلیسی شما کمک می‌کنند؟

۱۳۹۹/۵/۶ دوشنبه


شاید هنوز هم مطمئن نیستید که می‌توانید با فیلم انگلیسی یاد بگیرید. بعضی از دوستان میپرسند که چرا به جای کتاب خواندن با فیلم انگلیسی یاد بگیریم؟


 اولین و مهمترین نکته اینه که فیلم دیدن برای اکثر ما جذابه. پس به یادگیری ما کمک می‌کنه. در ادامه با سه دلیل برای یادگیری زبان با فیلم اشاره می‌کنیم:


با فیلم دیدن انگلیسی واقعی رو یاد می‌گیرید نه انگلیسی کتابی


انگلیسی که از کتاب‌ها یاد می‌گیرید انگلیسی که مردم در کوچه و خیابان صحبت می‌کنند نیست. برای مثال به دو جمله زیر که در مورد آب و هواست دقت کنید:


Nice weather we’re having


چه هوای خوبی


It’s raining cats and dogs.


بارون خیلی شدیدی می‌باره.


اگرچه این دو جمله از لحاظ تکنیکی درست هستند ولی تقریبا هیچوقت در مکالمه‌های انگلیسی روزمره استفاده نمی‌شوند. در مقابل، انگلیسی که در فیلم‌ها استفاده می‌شود بسیار طبیعی است. جملاتی که در فیلم‌ها می‌شنوید به جملاتی که هنگام مکالمه با افراد نیتیو می‌شنوید بسیار بسیار نزدیک است که این موضوع باعث پیشرفت قابل توجه شما در مکالمه می‌شود.

 در بخش مرکز آموزش سایت و اپلیکیشن ریمرسی تعداد زیادی ویدیو و پادکست وجود داره که می‌تونه به تقویت زبان شما کمک کنه.

برای دانلود اپلیکیشن آموزش زبان ریمرسی، اینجا را کلیک کنید.


شما کلمات انگلیسی را در موقعیت‌های واقعی یاد می‌گیرید.


بعد از دیدن ده الی بیست فیلم در یک ژانر برای مثال ژانر جنایی تعداد زیادی لغت مربوط به این موضوع (crime) رو یاد می‌گیرید.
روش کلاسیک یادگیری لغات به صورت به خاطر سپردن لیستی از لغات است. مشکلی که در یادگیری لغات به صورت لیستی وجود دارد این است که شما ممکن است معنی لغات رو یاد بگیرید ولی چگونگی استفاده از آن لغت و یا اینکه کجا می‌توانید از آن لغت استفاده کنید را یاد نمی‌گیرید.
فرض کنید که می‌خواهید کلمه detective رو یاد بگیرید، با کمک دیکشنری می‌توانید معنی آن را بگویید:


A person who investigates crimes.


کسی که جرم و جنایت‌ها را بررسی می‌کند.
اما تا زمانی که از این کلمه در جمله استفاده نکنید احتمال اینکه فراموشش کنید زیاد است. همچنین نمی‌توانید بگویید که کجا و چگونه می‌توان از این کلمه استفاده کرد.
از طرف دیگر اگر شما کلمه detective رو از فیلم‌ها یاد بگیرید، می‌دانید که detective می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. برای مثال به عنوان لقب یک شخص: "کاراگاه ..."، یا اینکه می‌تواند معرف یک شغل باشد، برای مثال:


He’s a detective.


او یک کاراگاه است.
با استفاده از این روش شما نه تنها معنی کلمه، بلکه نحوه استفاده آن را هم می‌آموزید.
دلیل دیگر برای یادگیری زبان با فیلم این است که شما در فیلم علاوه بر لغات، نحوه ادای کلمات و زبان بدن افراد رو هم می‌بینید که همین باعث یادگیری بهتر کلمات می‌شود.


در ادامه به چند توصیه برای یادگیری زبان با فیلم دقت کنید:


یک فیلم جذاب انتخاب کنید.
فیلمی که برای یادگیری انتخاب می‌کنید تا جایی که می‌شه باید جذاب باشه، چون اگه جذاب نباشه شما رو کسل می‌کنه و توجه کردن به فیلم برای بیشتر از یک ساعت و نیم براتون سخت می‌شه.
برای مثال بعضی از فیلم‌هایی که در آموزشگاه‌ها برای زبان‌آموزان انتخاب می‌شوند جذاب نیستند و زبان‌آموز و مدرس از وقت گذاشتن روی فیلمی که زبان‌آموز را به هیجان نمی‌آورد نتیجه خوبی نمی‌گیرند.


سعی کنید فیلمی انتخاب کنید که به سطح شما بخورد.
برای مثال انیمیشن‌ها برای سطح مقدماتی مناسب هستند. به این دلیل که انگلیسی استفاده شده در انیمیشن‌ها معمولا ساده و قابل فهم است.
همزمان با مشاهده فیلم از دیکشنری استفاده کنید.
ابتدا سعی کنید فیلم را بدون زیرنویس ببینید. اما هر جایی که کلمه‌ای ر متوجه نشدید زیرنویس را روشن کنید و آن کلمه را در دیکشنری جست و جو کنید. همین موضوع (متوجه نشدن کلمه هنگام مشاهده فیلم) ممکن است به به خاطر سپردن همیشگی کلمه کمک کند.


عبارات کوتاه را تکرار کنید.
خیلی وقت‌ها عبارات خیلی خوب و کاربردی در فیلم‌ها می‌شنوید. عباراتی که دوست دارید را یادداشت کنید و سعی کنید آن‌ها را در مکالمات خود به کار ببرید.


از VLC PLAYER برای دیدن فیلم استفاده کنید.
با استفاده از این player شما می‌توانید فیلم را با نصف سرعت یا یک چهارم سرعت پخش به عقب برگردانید. بنابراین وقتی بخشی را متوجه نمی‌شوید می‌توانید فیلم را به عقب برگردانید که این روش کمک بزرگی به تقویت لیسنینگ شما می‌کند.
مشکلی نیست اگر متوجه کلمه‌ای نشدید.
یادتون باشه که فیلم دیدن و یادگیری با فیلم باید لذت‌بخش باشه و اگر متوجه نشدن یک کلمه یا جمله باعث بشه حس بدی به شما دست بده روند یادگیری رو کند می‌کنه. بنابراین وقتی کلمه یا جمله‌ای رو متوجه نشدید زیرنویس رو دنبال کنید و خودتون رو سرزنش نکنید.