روش‌های خلاقانه و آسان برای تقویت زبان انگلیسی

روش‌های خلاقانه و آسان برای تقویت زبان انگلیسی

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ دوشنبه


مطمئنا همه دوستانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستن میدونن که روند مطالعه بعد از مدتی خسته‌کننده می‌شه. تفاوت افرادی که موفق می‌شن به راحتی مکالمه کنند با افرادی که نمی‌تونن پیشرفت قابل توجهی داشته باشن دقیقا همین جاست. نکته اینجاست که افراد دسته اول دلسرد نمی‌شن.

سوال اینه که چجوری؟

یکی از بهترین راه‌ها اینه که از روش‌های خلاقانه برای ادامه روند یادگیری استفاده کنیم. در این مقاله یک روش نوآورانه رو برای پیشرفت در زبان انگلیسی معرفی می‌کنیم:

- زمانی که احساس می‌کنید از لغات تکراری استفاده می‌کنید از کلمات مترادف به جای کلمات همیشگی استفاده کنید.

فرض کنید شما روز بسیار خوبی در محل کارتان داشتید، یک ارائه بسیار خوب داشتید و از رئیستان ارتقا گرفتید. اگر دوستان یا افراد خانواده در مورد روزتان از شما سوال کنند شما چه می‌گویید؟

“I feel good”.

“I feel great”.

“I am so happy”.

“I am fantastic!”.

کدام یک از این پاسخ‌ها درست هستند؟

همه آن‌ها

تفاوتشان در استفاده از مترادف‌هاست.

به خاطرسپاری مترادف‌ها از مواردی است که در طول یادگیری حتما باید به آن توجه داشت. زیرا خود افراد نیتیو هم هنگام صحبت کردن یا نوشتن خیلی از کلمات مترادف استفاده می‌کنند. اما باید دقت کرد که کلمات مترادف مشابه هم هستند ولی دقیقا یکسان نیستند. گاهی اوقات تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام کلمه را به جای دیگری استفاده کنیم راحت نیست.

برای مثال مترادف کلمه "commute"، می‌تونه "travel" باشه. هر دوی آن‌ها در مورد هنگام صبح به محل کار رفتن درست هستند:

commute to work by bus.

travel to work by bus.

گرچه استفاده از کلمه "commute" در سایر موقعیت‌ها می‌تونه درست نباشه، به این دلیل که کلمه "commute" به طور مشخص برای رفتن به محل کار استفاده می‌شود. برای مثال استفاده از این کلمه در جمله زیر درست نیست:

“I commute to the beach for a holiday”.

این نکته رو فقط جهت یادآوری اینجا نوشتیم که نباید باعث بشه شما دست از تلاش بردارین، فقط باید یک راه حل براش پیدا کنین که اون می‌تونه سعی و خطا و حرف زدن هر چه بیشتر و بیشتر با افرادی باشه همسطح شما و یا بالاتر از سطح شما هستن. شما می‌تونین افرادی رو از اینجا برای مکالمه پیدا کنین.

کلمات مترادف و مرتبط رو از کجا پیدا کنیم؟

دیکشنری وبسایت آموزش زبان ریمرسی کلمات مرتبط و صفات مرتبط کلمه مورد جست و جوی شما رو بهتون نشون می‌ده. برای مثال در این صفحه، معنی کلمه harsh، صفات و کلمات مرتبط harsh، کاربرد آن در جمله و مثال ویدیویی مشاهده می‌کنید.

ادامه این مقاله را می‌توانید با دنبال کردن صفحه ما در ویرگول فردا همینجا بخوانید.

آدرس وبسایت رو هم که بلدین:

https://rimersi.com/

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌تونین به آیدی تلگرام @inforimersi پیام بدین.