تفاوت بین Holiday و  Vacation

تفاوت بین Holiday و Vacation

۱۳۹۸/۱۲/۲۶ دوشنبه


کلمه holiday برای روزهای مهمی استفاده می‌شود که توسط تعداد زیادی از افراد جشن گرفته می‌شه. معمولا همه افراد کشور این روزها (holidays) رو جشن می‌گیرند. برای مثال کریسمس و عید نوروز هر دو holiday هستند.

این جشن‌ها معمولا اهمیت مذهبی دارند یا اینکه از نظر تاریخی اهمیت دارند. در طول این تعطیلات (holidays) معمولا مدارس و مشاغل تعطیل هستند و این تعطیلات معمولا با سنت‌ها، مراسم و غذاهای خاصی جشن گرفته می‌شوند.

تعطیلات مورد علاقه شما کدام است؟ سعی کنید آن را به انگلیسی توصیف کنید.

کلمه vacation معمولا به مرخصی‌های شخصی گفته می‌شود و افراد در این زمان‌ها اکثرا به مسافرت می‌روند.

مثال:

I might take a week off from work, so I can go on vacation to South America; I will travel to South America, and I won’t work during that time.

من ممکنه که یک هفته از کار مرخصی بگیرم، بنابراین می‌تونم برای تعطیلات به آمریکای جنوبی برم، به آمریکای جنوبی مسافرت خواهم کرد و در طول اون زمان کار نخواهم کرد.

برای این تعطیلات بعضی از افراد به ساحل، کوه، شهرهای اطراف و یا شهربازی می‌روند. شما در آخرین تعطیلاتتون چه کار کردین؟ در موردش انگلیسی صحبت کنید.

اما دقت کنید توضیحاتی که گفته شد در مورد American English است و در British English کلمه holiday برای هر دو تعطیلات ملی و تعطیلات شخصی استفاده می‌شود.

به یاد داشته باشید که با پرداخت یک ماهه اشتراک سایت ریمرسی می‌توانید با قیمتی بسیار مقرون به صرفه و در مدتی کوتاه، لیسنینگ خود را تقویت نمایید.

همچنین برای شرکت در کلاس‌های آنلاین خصوصی و گروهی ریمرسی اینجا و یا تلگرام ریمرسی به ما پیام دهید.