انگلیسی تجاری (بیزنس انگلیش)

انگلیسی تجاری (بیزنس انگلیش)

۱۳۹۹/۱/۶ چهارشنبه


اگر شما در محلی انگلیسی زبان کار می‌کنید و یا به دنبال شغلی به زبان انگلیسی هستید، به تقویت بیزنس انگلیش و یا همان انگلیسی تجاری نیاز دارید.

منظم بودن و داشتن برنامه برای مطالعه و یادگیری خیلی مهمه. البته ذهنتون سمت چیزهای پیچیده نره! این نظم و برنامه می‌تونه خیلی ساده باشه مثل خریدن یک دفترچه برای نوشتن لغات و اصطلاحات جدیدی که یاد می‌گیرید. رمز موفقیت، داشتن عادت‌های خوب در یادگیری است. بنابراین صرف زمان روزانه برای یادگیری استراتژی خوبی محسوب می‌شه. میزان زمانی که صرف می‌کنید بستگی به برنامه خود شما داره. حتی روزانه ده دقیقه هم اگر مداوم، منظم و ادامه‌دار باشه، تاثیرات خیلی خیلی خوبی داره.

زمان نداشتن و پول نداشتن رو نمی‌تونم بپذیرم و فک می‌کنم که بهانه است، به این دلیل که حتما چند دقیقه زمان توی راه رفت و آمد یا در طول روز پشت کامپیوتر یا زمانی که با موبایلتون بازی می‌کنید دارید! در مورد صرف هزینه برای یادگیری هم پول کافی نداشتن بهانه است! می‌دونید چرا؟! به خاطر اینکه الان به خاطر وجود اینترنت و تعداد خیلی زیاد سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و معلم‌های با انگیزه انقدرررر آموزش‌های رایگان و یا با قیمت‌های خیلی مناسب برای زبان هست که دیگه واقعا شمارش اون‌ها از دستم در رفته! یکیش خود سایت و اپلیکیشن ریمرسی. می‌خوام بگم که شما هرررر شرایطی که داشته باشید راه یادگیری براتون همواره، فقط و فقط همت و پشتکار شما رو می‌طلبه.

مدیریت زمان و برنامه‌ریزی برای اینکه به چه صورت می‌خواین مباحث رو یاد بگیرید به اندازه‌ای که می‌خواین چی بخونین مهمه. وقتی که متن‌های مربوط به کارتون رو می‌خونید، خط کشیدن زیر لغات و اصطلاحاتی که می‌خواهید یاد بگیرید به شما کمک می‌کنه که تمرکزتون رو بالا ببرید. برای پیشرفت و گرفتن نتایج خوب و قابل توجه حتما لازم نیست کارهای خارق‌العاده انجام بدین. زمان‌های کم هم اگر منظم باشند می‌تونن خیلی تاثیرگذار باشن. برای مثال حتی اگر روزی ده دقیقه برای تمرین وقت بگذارید ولی این ده دقیقه رو هر روز به مدت چند ماه تکرار کنید شکی نیست که بعد از گذشت چند ماه پیشرفتتون برای خودتون و دیگران کاملا قابل تشخیص هست.

در مورد یادگیری لغات و اصطلاحات، خیلی خوبه که لغات و اصطلاحات مربوط به هم رو با هم یاد بگیرید. برای مثال یادگیری ترکیب‌های “team meetig” و “strategy meeting” خیلی بهتر از کلمه “meeting” تنهاست. حتی در صورت امکان خیلی بهتره که کلمات جدید رو در جمله یاد بگیرید. مثل:

We’ll discuss this at the upcoming strategy meeting later in the week.

در مورد این موضوع در نشست استراتژی پیش رو صحبت خواهیم کرد.

نکته مؤثر دیگر مرور این لغات و اصطلاحات جدیدی است که در دفترچه یادداشت خود یادداشت کردید. با تمرین و یادداشت لغات به این روش، می‌توانید لغات جدید و مرتبطی رو به هر بخش اضافه کنید.

زمانی که سر کار و پشت کامپیوتر هستید هم برای یادگیری و اضافه کردن جملات و لغات جدید به دفترچه‌تون فرصت خیلی خوبیه. یادداشت برداری مداوم در طول روز انرژی شما رو برای یادگیری بالا می‌بره و به شما احساس کنترل روند مطالعه رو می‌ده که در روند پیشرفتتون خیلی مؤثره.

گرامر در انگلیسی تجاری

بعضی از افراد معتقدند که گرامر در انگلیسی تجاری به اندازه انگلیسی روزمره مهم نیست. اما حقیقت اینه که گرامر در هر دو بسیار مهم هست. پیشنهاد می‌شه که روند مشابه روندی که برای لغات و اصطلاحات گفتیم رو برای گرامر و نکات گرامری هم به کار بگیرید.

در منزل نیز ما ساعت‌ها وقتمون رو صرف فیلم دیدن و خواندن می‌کنیم. یادداشت برداری بعد از نیم ساعت فیلم دیدن و یا کتاب خواندن تمرین خیلی خیلی خوبی محسوب می‌شه.

پیشنهاد بعدی داشتن جمع‌هایی برای انگلیسی صحبت کردن هست (حداقل هفته‌ای یک بار یا به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری) که باعث می‌شه هم نظر دیگران رو در مورد صحبت کردن خودتون بپرسید و هم از جملات و کلماتی که استفاده می‌کنند رو به واسطه استفاده کردن یاد بگیرید.

مورد مهم بعدی گاهی کلاس داشتن با معلم‌های انگلیسی با سابقه است که اشکالات شما در صحبت کردن رو تصحیح کنند و در مورد روند پیشرفتتون نظر بدن.

بنابراین علاوه بر ریدینگ، اسپیکینگ، گرامر و رایتینگ باید روی چهار مورد دیگه تمرکز کنید:

  • منظم بودن و یادداشت‌برداری
  • تمرین مرتب و روزانه حوزه هدف (انگلیسی روزمره، تجاری و ...)
  • خواندن متون انگلیسی (هم متون کاری و هم متون سرگرم کننده)
  • بازخورد گرفتن از معلمین در مورد اشتباهات

مهم‌ترین نکته اینکه تمرین و یادگیری یک زبان جدید، فرصت‌های خیلی خوبی رو برای رشد فردی و حرفه‌ای برای شما فراهم می‌کنه.

در آخر هم اگر در هر کدام از راهکارهای پیشنهادی نیاز به کمک و راهنمایی داشتید حتما با پشتیبانی ریمرسی در میون بگذارید. چون پیشرفت شما آرزوی ماست.

راستی ششمین روز بهاریتون بخیر

تبریک‌های انگلیسی سال نو رو هم می‌تونید اینجا بخونید.