یادگیری زبان ما را خوشحالتر می‌کند؟

یادگیری زبان ما را خوشحالتر می‌کند؟

۱۳۹۹/۱/۱۸ دوشنبه


وقتی که به کارهای زندگی روزمره خودمون فکر می‌کنیم احتمالا یادگیری زبان رو به صورت یک اولویت در نظر نمی‌گیریم. اکثرا سرمون شلوغه و یادگیری مهارت‌های جدیدی مثل زبان در این شرایط سخت می‌شه. مطالعات نشان داده‌اند که یادگیری چیزهای جدید می‌تونه زندگی ما رو بهتر کنه. یکی از دلایلش اینه که یادگیری چیزهای جدید حال ما رو بهتر می‌کنه. اما چجوری؟

پیدا کردن دوستان جدید

تعاملات اجتماعی منبع خیلی خوبی برای شادی ما آدم‌هاست. مطالعات نشان داده‌اند که هر چه بیشتر با دیگران تعامل داشته باشیم، شادتر خواهیم بود. یادگیری زبان باعث می‌شه که با افراد دیگری که در حال یادگیری همان زبان هستند آشنا شویم. اگر این افراد از نقاط مختلف ایران یا جهان باشند می‌تونیم علاوه بر تقویت زبان، با فرهنگ آن‌ها هم آشنا بشیم.

راحت‌تر سفر کردن

سفر یکی دیگه از کارهایی است که ما رو خوشحال می‌کنه. یادگیری زبان‌های دیگر و مخصوصا زبان انگلیسی، سفر رو خیلی راحت‌تر می‌کنه. اگر در کشورهای دیگه به مراکز خرید برویم و نتوانیم با فروشنده ارتباط برقرار کینم حس خوبی نخواهیم داشت.

اما برعکس وقتی که بتوانیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم، تجربه سفر برامون خیلی خیلی بهتر خواهد شد. لازم نیست که حتما خیلی روان و حرفه‌ای صحبت کنیم. همین که بتونیم در حد مکالمه روزمره کارمون رو راه بندازیم برای محلی‌های اون منطقه خیلی قابل ستایشه.

افزایش اعتماد به نفس

بر اساس تحقیقات انجام گرفته، کسب مهارت‌های بیشتر و پیشرفت در راستای این مهارت‌ها، ما رو خوشحال‌تر می‌کنه. با پیشرفت در زمینه زبان و رسیدن به سایر هدف‌هامون از قبیل هدف‌های تحصیلی و شغلی احساس رضایت بیشتری در زندگی خواهیم داشت که همین احساس خوب به سلامتی ما کمک می‌کند. بهترین راه برای یادگیری یک زبان جدید، برداشتن قدم‌های کوچک و نوشتن حس خوب، غرور، هیجان و اعتماد به نفسی که بعد از این پیشرفت‌های کوچک به دست میارین است. وقتی که تصمیم می‌گیرین از آموخته‌هاتون در عمل استفاده کنید و مکالمه رو با افراد مختلف شروع می‌کنید، عزت نفستون چند برابر می‌شه.

فرصت‌های شغلی بیشتر

این روزها خیلی از کسب و کارها بین‌المللی هستند و صاحبان مشاغل نیاز به افرادی دارند که توانایی صحبت کردن به بیش از یک زبان رو داشته باشند. علاوه بر این یادگیری زبان‌های دیگر، شانس افرادی که علاقمند به تجربه زندگی در سایر کشورها هستند رو بالا میبره. رقابت‌های شغلی معمولا رقابت‌های ساده‌ای نیستند. وقتی نیاز باشد از بین چند نفر یک نفر را انتخاب کنند، دانستن زبان‌های دیگر در انتخاب مؤثر خواهد بود.

بهبود حافظه و بهبود یادگیری

یادگیری یک زبان جدید فواید زیادی برای مغز دارد، برای مثال باعث بهبود روند تفکر و بهبود عملکرد حافظه می‌شود. خبر خوب بعدی اینکه با یادگیری یک زبان متوجه خواهید شد که آموختن زبان‌های دیگر آسان‌تر خواهد شد و این سیکل خوشحالی برای شما بارها و بارها تکرار می‌شود.

نسخه انگلیسی مقاله